Nezabudnuteľná cykloturistika v španielskej Andalúzii

Autor: Peter Slavik | 3.5.2016 o 13:23 | (upravené 5.5.2016 o 9:29) Karma článku: 10,95 | Prečítané:  5168x

Opäť sa hlásim po nejakom čase so svojími zážitkami z cyklociest, ktoré absolvujem v Andalúzii, v okolí pobrežia Costa del Sol. Andalúzia to nie sú iba dlhé peskové pláže. Hlavne je to oblasť, veľmi rôznorodá, s krásnour prírodou.  

 

Tentoraz nás pedále zaviedli do nádhernej oblasti vzdialenej asi 30 km od mora v krásnej prírode lemovanej národnými parkmi Sierra de Grazalema a Sierra de Las Nieves.  V tejto oblasti leží krásne historické mesto Ronda, postavené na vysokej, cca 100 m skale. Mesto je doslova magnetom pre návštevníkov a ponúka uchvatný výhľad do okolia z jeho južnej časti. My sme sa však na našej cyklotúre neprišli pokochať pohľadmi z hora ale naopak, naša cyklotúra mala práve opačný efekt. Krásna cesta, aj keď s náročným stúpaním práve popod jedno z najúžasnejších miest v Andalúzii. 

Pohľad, ktorý stojí za tú námahu

Kým sme sa však dostali až na tento záverečný "krpál", ktorým sme cyklotúru pomali ukončovali, počas výjazdu sme mali možnosť obdivovať nádherne zelenú krajinu s krásnym pohorím v národnom parku Sierra de Grazalema.

V súčasnom období, keďže ešte stále panuje jarné počasie, je oblasť krásne rozkvitnutá, všade na okolí je plno zelenej trávy, divého maku. V korytách riek je dostatok vody a tak občas musíme bicyklom prebrodiť aj menšiu riečku. Je  to celkom dobrá zábava sledovať odvahu jazdcov, ako prejdú bicyklom cez trochu vody. Niektorí sa spustia v plnej rýchlosti, aní ju zas prebrodia pešo, s bicyklom na chrbte.

Proste príroda aj tu hraje všetkými farbami a preto je toto obdobie jedno z najkrajších na poznávanie alebo na cykloturistiku. Teploty sú príjemné 20-24 C, takže nie je potrebné byť naobliekaný na bicykli , slniečko hreje a tak ešte umocňuje pohodu pri spoznávaní a objavovaní.

Počas tejto cyklotúry sme zažili všetko, čo cyklista, turista na bicykli môže očakávať. Jednoduchšie zjazdy, náročnejšie zjazdy, stúpania kde sme bicykle museli aj potlačiť, krásne výhľady ale aj pohľady zdola nahor, pohoria, poprechádzali sme sa okolím viníc a usadlostí, ale aj osvieženie pri brodení cez rieku alebo pre otužilejších aj možnosť okúpania sa v krásnej tyrkysovej vode . 

Trochu osvieženia pod vodopádom ? 

Myslím , že takáto cyklotúra sa vryje do pamäte každého milovníka prírody, cykloturistu, turistu. A toto je iba jedna z niekoľkých naších cyklotúr, ktoré máme v rukáve. Keďže v oblasti žijem, jazdím, naše cyklotúry sú vždy nabité krásnymi miestami a zážitkami. Chodíme po oblastiach ktoré patria medzi to najkrajšie čo je možné vidieť na potulkách.

Hasta luego amigos.

Ešte zopár fotiek pre inšpiráciu,

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Jakuba Fila

Tornáda a povodne. Budeme v klimatickej kríze tí šťastnejší? Zabudnite

Ako sa zmení Slovensko?

Komentár Nataše Holinovej

Zničilo im to život, pán minister Mikulec (komentár)

Prepáčte, že vám policajti rozbili hubu, ale stojím za nimi.


Už ste čítali?